Non Stop Music

Emisiune
› STIRILE RADIO MINISAT

Programul manifestărilor din cadrul Babel X-2022 Târgoviște
14.06.2022, 2:41 pm

MARȚI 14 IUNIE

11:00 
Foaier TTB, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Sala Oglinzilor, Identitatea structurii artistice și rezolvarea blocajelor profesionale, atelier de actorie susținut de conf.univ.dr. Paul Chiribuță; 3h

18:00 Sala Studio TTB, #nuEu, regia: Casandra Topologeanu, Teatrul Tony Bulandra Târgoviște, România; 1h

19:30 Piața Mihai Viteazul, Made of stone (Făcut din piatră), Scena Kalejdoskop, Cracovia, Polonia; 45 min.

20:30 Casa SindicatelorCasa, regia: Dumitru Acriș, Teatrul Național Satiricus, Chișinău, Republica Moldova; 2h (fără pauză)

23:00 Clubul FiordClubul Festivalului


MIERCURI 15 IUNIE

11:00 Foaier TTB, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Sala Oglinzilor, Identitatea structurii artistice și rezolvarea blocajelor profesionale, atelier de actorie susținut de conf.univ.dr. Paul Chiribuță; 3h

16:30 Sala Studio TTBFall again, fly better (Cazi din nou, zbori mai bine), regia: Vidyanidhee Vanarase (Prasad), IAPAR, India; 1h

18:00 Sala Mare TTBDon Juan, regia: Mc Ranin, Teatrul de Vest Reșița, România; 1h 40 min. (fără pauză)

20:30 Piața Mihai ViteazulCharcoal Burners (Cărbunarii), Scena Kalejdoskop, Cracovia, Polonia; 45 min.

23:00 Clubul FiordClubul Festivalului


JOI, 16 IUNIE

11:00 Foaier TTB, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Sala Oglinzilor, Identitatea structurii artistice și rezolvarea blocajelor profesionale, atelier de actorie susținut de conf.univ.dr. Paul Chiribuță; 3h

16:00 Sala Mare TTBIs God a Taoist?, regia: Vidyanidhee Vanarase (Prasad), IAPAR, India; 45 min.

17:30 Sala Studio TTBKassandra, regia: Despoina Sarafeidou și Evangelia Andritsanou, Compania de Teatru 1+1=1, Atena, Grecia; 1h

17:30 Piața Mihai ViteazulGlossolalia, regia colectivă, Performing Arts Studio Scotland (PASS) at Edinburgh College, Scoția; 45 min.

19:00 Casa SindicatelorMoartea lui Ipu, Teatrul Dramatic „I.D. Sîrbu” Petroșani, România; 2h 20 min. (fără pauză)

21:30 Piața Mihai ViteazulT&S Duel, regia: Sadouki Abdessamed, Knight of Stage Association, Adrar Algeria; 50 min.

23:00 Clubul FiordClubul Festivalului


VINERI, 17 IUNIE

11:00 Foaier TTB, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

12:00 Sala OglinzilorStarting Points – Adventures in Devising Theatre, workshop susținut de profesorul Scott Johnston, Edinburgh College, Scoția; 3h

16:00 Sala Studio TTBDarwin, regia: Vidyanidhee Vanarase (Prasad), IAPAR, India; 1h 15 min.

18:00 Sala Mare TTB, HeimatLost (Pierdut de casă)regia: Serkan Salihoğlu, Çaglar Yiğitoğulları ProjectGermania, Turcia; 55 min.

19:30 Casa Sindicatelor, The Lament of the Queen (Plânsul reginei), regia: Kuandyk Kasymov, Raimbek Seitmetov Turkestan Music and Drama Theater, Kazahstan, 1h 15 min.

21:30 Piața Mihai ViteazulEurydice, regia: Paweł Szkotak, Teatr Biuro Podróży, Poznań, Polonia; 1h

23:00 Clubul FiordClubul Festivalului


SÂMBĂTĂ, 18 IUNIE

 

11:00 Foaier TTB, Întâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00 Piața Mihai ViteazulTeatrul la cutie, happening teatral pentru copii, Teatrul Tony Bulandra Târgoviște; 1h

12:00 Sala OglinzilorStarting Points – Adventures in Devising Theatre, workshop susținut de profesorul Scott Johnston, Edinburgh College, Scoția; 3h

16:00 Centrul VechiLet`s Babel up this town!, happening muzical cu Cvartetul Babel50 min.

18:00 Sala Mare TTBAntigona, regia: Okbaoui Cheikh, Knight of Stage Association, Adrar Algeria;1h 30min.

20:00 Casa SindicatelorRomeo și Julieta, regia: Hugo Wolff, Compania de Teatru Dans Microbis, Sibiu, România; 1h

21:00 Piața Mihai ViteazulKaspar, regia: Paweł Szkotak, Teatr Biuro Podróży, Poznań, Polonia; 50 min.

23:00 Clubul FiordClubul Festivalului


DUMINICĂ, 19 IUNIE

 

11:00 Foaier TTBÎntâlnirile Babel (actori, presă, invitați; deschise publicului)

11:00 Piața Mihai ViteazulTeatrul la cutie, happening teatral pentru copii, Teatrul Tony Bulandra Târgoviște; 1h

12:00 Sala OglinzilorStarting Points – Adventures in Devising Theatre, workshop susținut de profesorul Scott Johnston, Edinburgh College, Scoția; 3h

15:00 Centrul VechiLet`s Babel up this town!, happening muzical cu Cvartetul Babel50 min.

16:00 Cinematograf IndependențaManifest FILM, regia: Cornel Mihalache; 50 min.

18:00 Casa Sindicatelor, Doamna Escobar, un spectacol de și cu Ana Maria Carablais, Teatrul Tony Bulandra Târgoviște, România; 1h

19:30 Sala Mare TTBRichard III, regia: Emmanuel Ray, Théâtre en Pièces, Chartres, Franța; 1h 40 min.

21:10 Casa SindicatelorÎnchiderea festivalului; 30 min.

21:30 Piața Mihai ViteazulLet`s Babel up this town!, happening interactiv; 1h

23:00 Clubul FiordClubul Festivalului

 

› Ştiri recente:
› EVENIMENTE RECOMANDATE