Non Stop Music

Emisiune
› STIRILE RADIO MINISAT

Programul manifestărilor dedicate municipiului Târgoviște, 9 – 11 septembrie 2022
09.09.2022, 1:27 pm

09 septembrie

 

Scuarul Primăriei

10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița

11:00 – 18:00 - Târg de anticariat organizat de Mihai Ion Tinel, expoziție de fotografie organizată de Foto Dumbravă, stand de caricatură organizat de artistul Mihai Nistor

11:00 – 18:00 –Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște

 

Centrul Vechi (Școala Populară de Arte)

11:00 – 18:00 - Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 - realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest

 

Piața Mihai Viteazul

09:30 – 19:00 – Planetariu mobil - Visionarium Dome - proiect de artă digitală modern, proiecții mapping HD, având ca temă planetele, universul, NASA, teme din filme celebre.

 

Parcul Chindiei (Zona Ruine)

10:00 – 22:00 -  Târgul meșterilor populari - organizat de Consiliul Județean Dâmbovița prin Centrul Județean de Cultură Dâmbovița

10:30 – 13:00 - Evenimente artistice pentru cei mici: Spectacol de teatru – ”Întâmplările celor trei purceluși”, spectacol muzical ”Ce mică e vacanța mare", ediția a 7-a, susținut de Centrul de Arte ”Carmina Burana” Târgoviște, clovni și păpuși gigant

18:00 – 20:30 - Concert ”Romanța ne unește” – concert aniversar Alina Mavrodin Vasiliu la împlinirea celor 35 de ani de carieră artistică

Invitați: Silvia Goncear, Margareta Ivănuș, Mihail Muntean, Nicoleta Vasile, Bogdan Hrestic, Cristina Dan, Yura Tsiple, Elena Dragomir, Daiana Berbec, Petruț Dorobanțu, acompaniați de Orchestra Folclor a Filarmonicii Naționale „Serghei Lunchevici” din Chișinău, dirijor Petre Neamțu – Artist al poporului. Direcția artistică Svetlana Bivol, prezentator Alina Mavrodin Vasiliu

 

Cinema Independența

11:00 - Premierea cuplurilor care împlinesc 50 de ani de căsătorie (foaier)

19:00 – Film în premieră: VORTEX

 

Muzeul de Istorie

Ora 11:00Expoziția de pictură și grafică ”Interferențe culturale” a artiștilor Rebeca Moreno Cazares (pictură) și Andrei Scărlătescu (grafică digitală și gravură)– eveniment organizat de Consiliul Județean Dâmbovița, prin Complexul Național Muzeal ”Curtea Domnească” Târgoviște

 

Grădina Zoologică

Ora 10:00 -14:00 – Tur organizat al copiilor în incinta  grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

 

Clubului Pensionarilor

Ora 11:00 – 13:00 – Concurs de table și concurs de rummy - Concurenții: beneficiarii clubului

 

Complexul Turistic de Natație

18:00- 19:30 - Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’ – sferturi de finală

 

Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony

09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”, categorii: old boys și under 12

 

 

10 septembrie

 

Scuarul Primăriei

10:00 – 21:00 –Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița

11:00 – 18:00 - Târg de anticariat organizat de Mihai Ion Tinel, expoziție de fotografie organizată de Foto Dumbravă, stand de caricatură organizat de artistul Mihai Nistor

11:00 – 18:00 –Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște

 

Centrul Vechi (Școala Populară de Arte)

11:00 – 18:00 - Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 - realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest

 

Piața Mihai Viteazul

09:30 – 19:00 – Planetariu mobil -  Visionarium Dome - proiect de artă digitală modern, proiecții mapping HD, având ca temă planetele, universul, NASA, teme din filme celebre.

 

Parcul Chindiei (Zona Ruine)

10:00 – 22:00 -  Târgul meșterilor populari - organizat de Consiliul Județean Dâmbovița prin Centrul Județean de Cultură Dâmbovița

10:30 – 13:00 - Evenimente artistice pentru cei mici: Spectacol de dans – susținut de Școala de dans Daniela Rotary, work-shop percuție, clovni și păpuși gigant

19:30 – 22:00 - Concert extraordinar – Vlad Miriță - 20 de ani de carieră

Invitati: Paula Seling, Marcel Pavel, Iordache Basalic, Paul Ananie, Ana Cebotari, Ozana Barabancea, acompaniați de Orchestra Metropolitană București – dirijor Daniel Jinga. Prezentator - Dan Negru

 

Cinema Independența

11:00 – Film pentru copiiVeronica

14:00 – Film - 3000 de ani de dorință

19:00 – Film - Top Gun: Maverick

 

Grădina Zoologică

Ora 10:00 -14:00 – Tur organizat în incinta  grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

 

Clubului Pensionarilor

Ora 10:00 – 11:00 – Concurs de gastronomie ,,Cea mai delicioasă prăjitură- Concurenții: beneficiarii clubului

 

 

 

Complexul Turistic de Natație

10:00 – 15:00 - Cupa Târgoviștei Hand to Hand Fighting – Ediția I

18:00- 19:30 - Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’ - semifinale

 

Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony

09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”, categorii: old boys și under 12

 

 

11 septembrie

 

Scuarul Primăriei

10:00 – 21:00  – Salonul Editorial „Ion Heliade Rădulescu”- organizat de Biblioteca Județeană Dâmbovița

11:00 – 18:00 - Târg de anticariat organizat de Mihai Ion Tinel, expoziție de fotografie organizată de Foto Dumbravă, stand de caricatură organizat de artistul Mihai Nistor

11:00 – 18:00 – Stand Expozițional de promovare a obiectivelor turistice din Municipiul Târgoviște

 

Centrul Vechi (Școala Populară de Arte)

11:00 – 18:00 - Expoziție cu proiecte de arhitectură din cadrul Anualei OM 2021 - realizată de Ordinul Arhitecților din România, filiala Muntenia Vest

 

Piața Mihai Viteazul

09:30 – 19:00 – Planetariu mobil - Visionarium Dome - proiect de artă digitală modern, proiecții mapping HD, având ca temă planetele, universul, NASA, teme din filme celebre.

 

Parcul Chindiei (Zona Ruine)

10:00 – 22:00 -  Târgul meșterilor populari - organizat de Consiliul Județean Dâmbovița prin Centrul Județean de Cultură Dâmbovița

10:30 – 13:00 - Evenimente artistice pentru cei mici: Spectacol de muzică și dans susținut de elevii Școlii Coresi, prof. Costache Păpușa, Spectacol de dans – susținut de trupa ”Elegance Dance” Târgoviște, workshop de percuție pentru copii, clovni și păpuși gigant

19:00 – 22:30 - Concert extraordinar Zilele Cetății Târgoviște – Invitați: Lovebite Rock, Trooper, 5 Gang, Irina Rimes. Prezentator: actorul Liviu Cheloiu

22:30 – Foc de artificii

 

Cinema Independența

11:00 – Film pentru copiiVeronica se întoarce

19:00 – Film – Dirijorul tăcerilor

 

Grădina Zoologică

Ora 10:00 -14:00 – Tur organizat al copiilor în incinta  grădinii zoologice, hrănirea animalelor domestice, jocuri distractive, desene cu creta pe asfalt, înmânare diplome de participare

 

Complexul Turistic de Natație

16:30- 18:00 - Campionatul de fotbal între cartiere- ,,Cupa Cartierelor Târgoviște’’ - finale

18:00 – Meciul vedetelor ,,Echipa Consiliului Local Municipal Târgoviște vs Chindia Old Boys’’

 

Baza de tenis V.I.Palas și Baza sportivă Vascony

09:00-22:00- Turneu de tenis ,,Cupa Zilele Cetății”, categorii: old boys și under 12


sursa: Primăria mun. Târgoviște

› Ştiri recente:
› EVENIMENTE RECOMANDATE