Emisiune
› STIRILE RADIO MINISAT

Chindia Târgoviște rămâne în Liga 2
14.06.2018, 8:56 am

Chindia Târgoviște rămâne în Liga a doua. Echipa târgovișteană a făcut un meci mare cu Voluntari, scrie gsp.ro, reușind să conducă la un gol distanță, 1-0, până la încheierea minutelor regulamentare de joc și apoi încă două reprize de 15 minute. Tânărul Denis Ciobotariu a marcat cu capul în minutul 67 și a restabilit egalitatea în cele două manșe, după ce, în tur, Voluntari câștigase tot cu 1-0.

Meciul a ajuns, în cele din urmă, la loviturile de departajare, unde Chindia n-a marcat niciun gol. Cherchez, Pencea și Neguț au trimis fie în brațele lui Mincă, fie în bara transversală, în timp ce Marinescu, Cernat și Leasă au înscris pentru ilfoveni, care vor continua în Liga 1, conchide gsp.ro

Chindia a ratat şansa de a reveni pe prima scenă a fotbalului românesc după o pauză de 20 de ani.

Au promovat din liga secundă Dunărea Călăraşi şi FC Hermannstadt, retrogradând Juventus Bucureşti şi ACS Poli Timişoara.